Pilte kokku 1

Koplimadise Talu

  • Puukerisega saun

Maeru küla, 76103 Lääne-Harju vald, Harjumaa

Raido Notton
Tel: +372 5621 6792
taluturism@koplimadise.ee
Kodulehekülg
Facebook
Instagram

Vt ettevõtte lisainfot www.maaturism.ee

Saun on olnud sajandeid maarahva kodutohter. Talu saunamajas saab nautida nii Eesti kerisega leili kui ka Soome sauna leili ja jahutavat suplust tiigis.

  • Eesti kerisega ahi on massiivne, kivist laotud, köetakse enne sauna minemist nii kaua kuni kerise kivid on punased. Siis lõpetatakse kütmine, tuulutatakse ahi ja leiliruum ning suletakse ahju siiber (nagu suitsusaunas). Leili viskamiseks avatakse kerise luuk ning visatakse vett kerisele. Eesti saunas on temperatuur vahemikus 60–80 kraadi. Leiliruumis on mõnus niiske õhk, kus võib kaua istuda ja sõpradega juttu ajada. Samas on higistamine väga intensiivne. Kuna suurema õhuniiskusega õhus on soojusjuhtivus tunduvalt parem, siis on Eesti saunal sügav soojendav toime.
  • Soome sauna ahjuga on leiliruumis õhk kuum ja kuiv, ahju köetakse kogu saunas olemise vältel, temperatuur on vahemikus 70–100 kraadi. Sauna õige mõnu saadakse kuuma ja külma keskkonna vaheldumisel – igale laval käimisele ja vihtlemisele järgneb jahutamine külmas tiigivees, õhu käes või lumes.

Saunamaja mahutab kuni 20 inimest. II korrusel magamiskohti 15 inimesele. Köögis külmik, pliit, mikrolaineahi, kööginõud.

Tekkis küsimusi?

Võta ettevõtjaga ühendust telefoni teel või saada oma küsimus(ed) siit samast!