Pilte kokku 5

Mihkli talumuuseumi suitsusaun

  • Suitsusaun

Mihkli talu, Malvaste küla, Hiiumaa

Kätlyn Kaevand
Tel: +372 5884 0140
info@hiiumaamuuseum.ee
Kodulehekülg
Facebook
Instagram

Ehedast suitsusauna elamusest on võimalik oma sõpruskonnaga osa saada Mihkli talumuuseumis! Suitsusauna mahub leilitama 10 inimest, ehk mõni lisakski. Saunateenust saab tellida aastaringselt ning suvekuudel (juuni - september) on võimalus osa saada suitsusauna päevadest.

Saunas on vana hea kauss-kopsik pesu. Sooja pesuvee saab otse katlast, mis sauna eeskojas lõkke kohal mõnusalt soojeneb. Tule ja naudi mõnusat suitsusauna elamust!

Mihkli talumuuseumi saun on mõõtmetelt tavapäraselt suur. Vanad Hiiumaa saunad olid esialgu palju väiksemad ja kahe ruumiga. Siin on aga tegu juba kolmeosalise saunaehitusega. Oma pere vajadusteks poleks nii suurt vaja olnud, kuid varem oli heaks tavaks saunas ka külakorda käia. Vast siis seepärast või ehitati lihtsalt nii nagu seinapalgid parajasti välja andsid. „Ega puu pole raisata“, ütlesid seepeale vanad hiidlased. Selle muistse sauna täpne vanus ei ole teada, kuid tema ehitusaastaks on kord märgitud 1910. Kuna suitsusaunadega juhtus tihti ka tuleõnnetusi, võis tegu olla parandamise ja ümberehitamise aastaga.

Hind: Sauna rent üheks õhtuks 400€, koos õpitoaga 500€. Õpitoas saab käe tahmaseks sauna kütmisega – kuidas see siis täpselt käib? Lisaks vestame juttu saunalugudest ja kommetest, mis omased just hiidlastele. Selle kõige juurde aga kuulub mõnus leilielamus suitsusaunas.
PS! Palume broneerida suitsusaun ca 1 nädal ette!

Tekkis küsimusi?

Võta ettevõtjaga ühendust telefoni teel või saada oma küsimus(ed) siit samast!